| andreib5210 a întrebat:

Termin a 12-a si sunt din Bucuresti si mai departe vreau sa ma duc la Universitate la Psihologie. Imi puteti spune va rog, daca, tinand cont de actuala situatie, s-a anulat examenul de admitere de anul aceste si admiterea se face pe baza de dosar? Multumesc!
P.S: Daca se face pe baza de dosar, se ia toata media la bac sau doar media de la romana si de la materia la alegerie pentru bac? (sunt la mate info si dau romana, mate si bio)

1 răspuns:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Fiecare facultate si-a postat pe pagina oficiala modul in care se face admiterea in toamna aceasta. Verifica site-ul.
Cat despre dosar, la fel, se mentioneaza pe site daca este luata in calcul media finala de bac sau doar nota de la o materie, desi eu cred ca este media finala.