| shnowmen a întrebat:

Tocmai a inceput anul universitar si sunt la buget. Daca anul viitor ma voi ragandii si vreau sa intru la alta facultate mai pot intra la buget si acolo?

2 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Nu la buget! vei face anul 1 la cu plata si daca ai medie mare, de abia din anul 2 vei putea trece la buget!

| diwa a răspuns:

Nu poti fi simultan la 2 facultati la buget. Daca le faci in acelasi timp, una din ele trebuie sa fie neaparat cu plata. Ti se va cere si o adeverinta de la facultatea unde esti la buget, ca sa dovedesti ca pe a 2a o platesti. La fel e si cu bursa, poti lua bursa de la o singura facultate