| razvvvvv a întrebat:

Daca in momentul de fata sunt student la facultate la buget in primul an si imi retrag dosarul la sfarsitul acestui an universitar, as avea posbilitate ca anul viitor sa intru din nou la buget (bineinteles ca in functie de media de admitere) la o alta facultate?

4 răspunsuri:
| victorandrei a răspuns:

Daca te retragi nu mai ai dreptul la nici o alta facultate la buget

| razvvvvv explică (pentru victorandrei):

Eu am intrebat la facultatea la care vreau sa ma inscriu, si au zis ca daca am facut primul an la buget acolo, o sa trec automat la taxa pe primul an la ei, pe baza unei adeverinte care vine odata cu retragerea dosarului de la acea facultate si pe care trebuie sa le-o dau lor... Dar daca nu prezint acea adeverinta... pur si simplu ma duc, ma inscriu si le dau si diploma in original, au cum sa-si dea seama ca eu am mai facut un an de facultate la buget?

| Ioandelasal a răspuns (pentru razvvvvv):

Sigur ca au cum sa-si dea seama, exista o baza de date cu toti studentii din Romania si te pot verifica. Doar primul an o sa trebuiasca platita taxa, in ceilalti ani vei putea sa intri iarasi la buget, bineinteles daca vei avea media mai mare decat ultimul la buget.

| victorandrei a răspuns (pentru razvvvvv):

Poate pentru inceput secretarele nu se prind de "schema" si intri la buget (ca nu verifica nimeni chiar asa la "sange") dar inainte sa iti dea diploma de licenta o sa fii verificat si iti anuleaza diploma sau o sa fii nevoit sa platesti din urma