| madymadutzu a întrebat:

....trebuie sa fac un referat despre o boala la animale sau ceva legat de veterinara profesorul a zis minim 5-6 pagini A4 se poate sa stiti saite sau alte chestii care m-ar putea ajuta? Mentionez sunt anul 1 facultate MV

1 răspuns:
| Rocsid a răspuns:

Ohhh..sunt o gramada de boli.
https://www.youtube.com/watch?v=bGauUDIkDg0
(Foarte fain si bine explicat)Pe asta am facut si eu un referat si am luat 10.
Cauta pe youtube.sunt o gramada de astfel de video-uri cu o gramada de boli,antrax, rabie, pesta porcina, gripa aviara, boala lui marek, parvoviroza etc.
spor la scris!