| MxM222 a întrebat:

Uitandu-ne la subiectele de anul acesta de la Evaluare Nationala (pentru clasa a VIII-a) credeti ca vor creste sau vor scadea mediile de admitere? Multumesc pentru opinie!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mediile vor rămâne cam aceleaşi, ca şi anul trecutwinking

Totuşi, mediile de admitere pot varia ( pot creşte sau scădea ) în funcţie de "concurenţă" ( media celor care vor opta pentru acest liceu )...
Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile/specializări, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p happy

Toate cele bune.

1 răspuns:
| LSMM a răspuns:

Evident că vor crește, trebuie să fii absolut cretin să crezi că vor scădea la ce subiecte bune de dat la examenele de corigență au fost.
Chiar dacă ajung la o creștere de câteva sutimi, sunt importante și alea și dacă toți iau note mari, depinde doar ce-ai făcut în anii de gimnaziu/ce note pe ochi frumoși sau nu ți s-au dat.