| DejaVuDoc a întrebat:

unde gasesc pentru examenele de rezidentiat pentru studentii de la medicina generala ce note minime sunt pentru specializari? Deoarece am inteles ca pentru specializarile grele trebuie sa obtin o nota mare.

PS: Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Se gasesc pe Facebook pe grupurile dedicate rezidentiatului. Depinde ce intelegi prin specialitati grele. Punctajele cele mai mari sunt la dermato, cardio, endocrino si cele mai mici pe ati, urgente, chirurgie