| ksg a întrebat:

Va rog sa-mi raspundeti cat mai exact. La bacalaureat, la acel eseu de la subiectul 3, una din cerinte poatefi si arta poetica moderna. Intrebarea mea este urmatoarea: se specifica un autor anume din care sa alegi arta poetica ( gen Arghezi, Blaga sau Barbu), sau doar se cere elaborarea unui eseu privind arta poetica moderna din literaturaromana, permitandu-ne astfel sa alegem orice piezie a oricarui autor studiat? Va rog sa raspundeti cat mai urgent cu putinta

3 răspunsuri:
| SirGilbert a răspuns:

Depinde ce profil ai terminat.
La liceul meu, cei de la Filologie au primit la subiectul 3 modernismul si li se cerea sa faca referire la Arghezi(cred), in schimb mie, care am terminat Stiintele Naturii, la subiectul 3 am avut tot modernismul fara a mi se cere un anume poet.

Cred ca profilul care l-ai terminat face sa ti se ceara sau sa nu ti se ceara.

| ksg explică (pentru SirGilbert):

Termin anul asta stiinte sociale

| SirGilbert a răspuns (pentru ksg):

Daca se axeaza mult pe limba romana/limbi straine o sa ti se ceara strict un anume poet!