| deea1818 a întrebat:

Salut TPU,
Va rog sa-mi spuneti si mie cat mai repede posibil care credeti ca sunt cele mai bune licee din Pitesti. Vreau sa merg la sectia mate info(am media de admitere 9, 72),dar nu stiu ce liceu sa aleg... Zinca sau Bratianu? Unde credeti ca as invata mai bine?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu media ta du-te la Bratianu. Punct. Acolo pare sa fie elita, atat de profesori, cat si de elevi.
Nu mai conteaza restul liceelor.
Zinca va avea permanent reputatia de liceu umanist si de fete, chiar daca are si profil Real, chiar si elevi si profesori foarte buni, insa nu destul din punctul meu de vedere.
Odobescu era intr-o perioada boss. Cu timpul a ajuns sa scada mult nivelul generatiilor care urmeaza(implicit mediile de admitere), profesori la fel(s-au pensionat cei buni, au venit altii mai slab pregatiti, ba s-au tot mutat pe la Zinca si Bratianu sau s-au dus chiar la altele mai slabe). E insa liceul ideal pentru cei cu medii apropiate de 9.
Mai erau parca Barbu si Economicul. Dar nici nu merita sa-ti mai zic de ele.
La media ta du-te la Bratianu fara sa mai stai pe ganduri. Daca vrei sa inveti mai bine te duci acolo daca nu te retine altceva.

1 răspuns:
| dbcovrigeldb a răspuns:

Bratianu e mai bun ca Zinca )