| kolokolo13 a întrebat:

Vinerea viitoare am bacul la biologie, materia din clasele IX-X ( vegetala si animala ). Ce-ar fi mai important sa invat ca teorie? Mersi!

1 răspuns:
| DovleacTurbat a răspuns:

Citeste cate un pic din fiecare Diversitatea lumii vii, celula, functiile organismelor vii (functiile astea cred ca sunt cele mai importante deoarece este vorba de mamifere, sistemul respirator, digestiv, excretor, organe cum ar fi inima ochiul nasul pielea rinichi, boli etc.) Tesuturile, Legile lui Mendel. Problemele alea cu apa din sânge si incrucisarile iar sunt importante. Bafta.