| Ruines a întrebat:

Vrea sa va intreb ceva:
In clasele 5-8 nu prea am invatat (adica aproape deloc) acasa si am goluri in cunostinte. La media de admitere presupun ca-mi va iesi intre 8, 5 si 9, 20, si sper ca voi reusi sa intru la unul dintre cele mai bune licee de la mine din oras. Eu vreau sa ma dau la un profil de stiinte sociale (fiindca imi place foarte mult engleza si ma si pricep), insa vreau sa va intreb: as reusi sa recuperez si sa umplu golurile (nu sunt foarte mari) din cunostinte? Sunt dispus sa folosesc pana la 70% din timp pentru invatat, inclusiv in vacante. Vreau sa ajung neaparat in top 3 din clasa mea si sa mentin media peste 9, 50. Credeti ca as reusi avand in vedere ca va fi un liceu de elita (in top 3 in orasul meu)?
Mersi. happy

2 răspunsuri:
| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Mai uitate vara asta peste materiile care le-ai studiat in gimnazui(daca mai ai caietele) oricum la liceu faci altceva dacat in clasele 5-8, deci golurile pe care le ai sunt minuscule

| xSkrillex a răspuns:

Asta depinde doar de tine...tu poti sa decizi daca vrei sa faci asta sau nu.
Nu trebuie sa iti spuna altcineva parerea sa, tu trebuie sa fii hotarat si vei reusi.Succes!
P.S:in ce oras esti?