| stop99 a întrebat:

Vreau si eu niste informatii cu privinta la admiterea la Facultatea de Educatie Fizica si Sport. Ce pot deveni daca ajung acolo?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Profesor de sport, sau anternor la o ramura sportiva.

| stop99 explică (pentru Violleta2022):

Îmi puteți explica la ce va referiți cu "o ramura sportiva"?

| Violleta2022 a răspuns (pentru stop99):

Antrenor de volei, antrenor de atletism, antrenor de baschet samd

5 răspunsuri:
| Helper004 a răspuns:

Diplomele universitare din cadrul Facultatii de Educatie Fizica si Sport le asigură absolvenţilor posibilităţi de inserţie socială după cum urmează: profesor de educaţie fizică şi sport pentru ciclul primar şi gimnazial instructor sportiv instructor fitness preparator fizic instructor aerobic

| stop99 explică (pentru Helper004):

Si pentru antrenor in cadrul unui anumit sport?

| Elvis_Puiu_2000 a răspuns:

Orice are legatura cu sportul big grin