| xxxyyyzzz a întrebat:

Zilele astea absolventii clasei a 8 a trebuie sa completeze fisele cu optiunile pentru liceu. Pot sa completez cu coduri din judetul meu si 1 cod din Bucuresti, fara sa ma duc in Bucuresti? Adica vreau sa fac totul de aici si daca nu sunt admis la Bucuresti sa intru la un liceu din judetul meu.

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Da, poti sa faci totul de la tine din scoala. Pui ca prima optiune liceul din Bucuresti, apoi alte unitati din judetul tau. Daca vei fi admisa la Bucuresti, de abia atunci va trebui sa te prezinti la liceu impreuna cu un parinte si sa te inscrii.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se poate ce vrei tu!

Ori candidezi pe locuri de la licee din judeţul tău, ori candidezi pe locuri de la licee din Bucureşti!
NU se pot face ambele chestii!

Dacă vrei să candidezi pe locuri de la liceele din Bucureşti, atunci este aplicabil răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......cum-anume/

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Apropo : NU te mai lua după toţi puştanii care răspund AIUREA fără să aibă habar ce vorbesc!
Ei dau răspunsuri doar pentru ca să facă puncte şi să se vadă primii în Topul zilei sad

| justanotheruser99 a răspuns:

Bănuiesc ca se poate, atat timp cat ai o medie buna vei intra happy faptul ca ești din alt județ nu are de-a face cu liceul pe care vrei sa il urmezi happy succes!