| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa ma decid la ce facultate dau si nu stiu ce specializare sa aleg dintre Economia comerţului, turismului şi serviciilor, Finante si Banci, Statistică şi previziuni economice, Informatică economică. Ar mai fi si Facultatea de Litere (engleza-germana). Care e mai de viitor?

Răspuns Câştigător
| madisong a răspuns:

Informatica economica e un profil de viitor. Poti deveni analist si mai ales ca de la profilul asta se obtin cele mai multe burse din cate stiu eu. De aici se alege viitorul si daca esti bun, iti gaseti de munca la o multinationala unde se castiga foarte bine. E stict parerea mea si sper sa iei decizia cea mai potrivita pentru tine happy Succes!