| IulianMMI a întrebat:

Trec a 12a si vreau sa ma apuc de invatat materia pentru bac. Sunt la un liceu foarte bun, dar simt ca am uitat tot la matematică(M1) si fizica. As vrea sa stiu de unde as putea începe, am foarte multe culegeri, dar mi se par mai grele. Orice sfat este bine primit! Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

Evident ca o iei cu începutul, cu materia de clasa a 9-a.
Încearcă niște exerciții din culegeri și unde nu știi deloc, începi sa repeți.
Eu am înțeles mai bine matematica atunci când am învățat pentru bac decât atunci când a trebuit, fiindcă încet încet începeam să-mi amintesc noțiunile învățate și sa le înțeleg mai bine.