| Woosprit a întrebat:

Am ramas corigent la matematica in clasa a-IX-a, vreau sa ma apuc serios de invatat sa o trec, am nevoie de nota minima 5.
As avea nevoie de un plan de recapitulare pentru corigenta daca imi poate da cineva, si daca a mai fost cineva in aceeasi situatie, as vrea sa stiu cum ati invatat, daca se da doar din sem in care ai ramas corigent sau se da din toata materia, si in ce consta proba orala.

Multumesc mult,
p.s : Profilul meu e Stiintele Naturii cu 5 ore de matematica pe saptamana.

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Ia caietul si recapituleaza toate lectiile. Daca vrei ajutor suplimentar fa cateva sedinte de meditatie cu un profesor, el va sti cel mai bine pe ce sa puna aaccent ca sa iei corigenta.Cumpara-ti un memorator de matematica si retine formulele, vezi cum se dac exercitiile etc.
Uite-te si pe internet la lectii online de matematica clasa a9.
Mai mult de atat nu vad ce sa mai faci.
Succes

| AvalohAlyn a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Si inca ceva, transfera-te la profil uman ca sa nu se mai puna accent pe matematica.De exemplu la filologie faci doar 2 ore de mate pana in a 11 iar din a 11 nu o mai faci deloc.La stiintele naturii tu nu ai ce sa cauti daca au ramas la mate.E doar parerea me.Succes la corigenta.

7 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Manualul si fa problemele din elhappy Sau meditatii happy

| AndreiTudose a răspuns:

Poti sta linistit daca esti in clasa a IXa. Eu am fost corigent in a Xa si la toti ni s-au dat raspunsurile pe o foaie separat.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru AndreiTudose):

Si ce veti face la bac?

| Woosprit explică (pentru AndreiTudose):

Singura chestie e ca sunt la un colegiu national, si profesorul meu de matematica e foarte sever si serios, in orice caz, au fost lasati si repetenti la mine la liceu.

| AndreiTudose a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Nu e problema ta ce o sa facem noi la bac. Tu sa iti vezi de"viata ta" si restul' de a lor fara suparare. Fiecare si-o face cu mana lui. Daca cineva greseste e viitorul lui nu al tau.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru AndreiTudose):

Dar atunci cand isi pune intrebarile pe site o face ca sa fie ajutat, iar tu nu poti ajuta pe cineva daca nu-ti pasa de persoana respectiva.deci e problema mea fiindca vreau sa-l ajut si el ne cere ajutorul.De asta sunt utilizator TPU, fiindca imi pasa.