| reddhead a întrebat:

Sunt in clasa a 12-a si vreau sa ma apuc de invatat pentru admitere. As vrea sa dau la Universitatea Politehnica din Bucuresti la Automatica si Calculatoare, domeniul Calculatoare si Tehnologia Informatiei specializarea Tehnologia Informatiei si ma intrebam care sunt cele mai bune culegeri de probleme(mate+fizica).
Poate imi raspunde cineva care a dat admiterea anul trecut?
Multumesc anticipat.
Dau funda, desigur.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cam tarziu te-ai apucat, nu stiu daca mai ai sanse sa intrii. Se intra foarte greu, trebuia sa te apuci macar de la inceputul anului.

| reddhead explică (pentru Adry05):

Multumesc pentru incurajare. Acum poti sa-mi spui si ce manuale sa folosesc?

| reddhead explică (pentru Adry05):

Multumesc pentru incurajare. Acum poti te rog sa imi spui si ce manuale sa folosesc?

| Adry05 a răspuns (pentru reddhead):

Dupa ce ca mai ai putin timp iti mai si pui increderea in niste necunoscuti care nu stii daca au vreo treaba cu domeniul? Poate ma apuc si-ti spun cea mai slaba carte de informatica, si tu te iei dupa mine si ce faci dupa? Intreaba un profesor de informatica.

| reddhead explică (pentru Adry05):

Tu sigur n-ai nicio treaba cu domeniul din moment ce imi propui sa intreb un profesor de informatica.