| Tn2306 a întrebat:

Salut tuturor. Am, de fapt avem o problemă la școală cu o profesoară. Când avem ore cu ea întotdeauna vine în clasă și ne jignește, ba spune că,, pe elevii mei îi învăț să fie smecheri, nu ca voi, ca știți numa' să învățați și nu știți gândi ",, fă prostule treci odată aici" și lista poate continua, ho hoo. Dacă nu avem iarăși hainele asortate se uită urât la tine și te scoate la răspuns, orice ai face tot 2 îți dă. A lăsat 6-7 corigenți în clasă chiar dacă vreo 3 meritau, iar la corigențe a lăsat tot liceul, noroc că aceștia și-au depus cerere de reexaminare și au trecut. Directorul doarme, a primit zeci și zeci de plângeri din partea părinților și a elevilor. Ce mai putem face? Suntem cu psihicul la pământ și nu din cauză că este exigenta, ci din cauza comportamentului ei jegos sad :'(

4 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Faceți plângere la inspectorat dacă directorul nu face nimic și gata, sau să vorbească un părinte cu el și să-i spună că dacă nu face ceva în privința ei veți face plângere și împotriva ei și împotriva lui pentru că e incompetent și sta cu mâinile în sân când aveți o problema atât de gravă.

| Lioana a răspuns:

Adunati semnaturi din scoala si faceti-i plangere in scris, nu verbal, si depuneti-o la registratura sa va dea numar de inregistrare. Atunci vor fi nevoiti sa ia masuri. Cel putin un avertisment va primi.

| HelpingHands a răspuns:

Din cauza salariilor de mizerie au ajuns să se angajeze profesori toți ciudații.

| Basthet a răspuns:

Bună! Ar trebui să existe acolo consiliul elevilor, să se discute problema în consiliu și să înștiințați în scris directorul. În același timp, comitetul de prinți ar trebui să facă același lucru. Dacă în 30 de zile directorul nu răspunde, trimiteți la inspectoratul școlar aceste documente, cu precizarea că nu s-a răspuns și nu s-au luat măsuri. Asta nu înseamnă că problema se va rezolva, dar poate se mai potolește profesoara în cauză. Succes!