| pisymik a întrebat:

După cum ştiţi, mai este foarte puţin până la sfârşitul şcolii, iar eu în ultimele două săptămâni nu am fost la şcoală din cauza unor probleme de sănătate. Am fost anunţată de o colegă că s-ar putea sa am mai multe corigenţe, şi să nu trec clasa. Dar problema este că materiile unde risc corigenţa sunt cele unde am decât o singura notă! Nu ştiu ce să fac, nici nu ştiu în ce constau corigentele, pe baza cărui fapt se pun, cum se trec, daca poţi ramâne repetent de la 2-3 corigenţe. Sunt clasa a 7-a, şi chiar nu vreau corigenţe. Help me, please!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca ai avut probleme medicale si ai si documente care sa ateste treaba asta atunci te intelegi tu cu profesorii si duci un referat ceva, dai un test si iti inchei mediile

| DEVOL a răspuns:

Corigentele,dupa notele pe care le ai, dupa cum inveti( constant sau nu) dupa cat de activa esti in clasa, atenta...sunt multi factori! Corigenta se trece cu un examen(test) care il vei face in vara, de obicei se trece usor, suspansul e cel mai greu, dar daca proful nu are pica pe tine laughing treci.