| Zacase a întrebat:

Salut tuturor!
Ce note la examen/medie de admitere aveti?
Eu am luat 8, 50 la romana (se putea si mai bine) si 9, 55 la mate (efectiv am uitat sa termin un exercitiu, ca luam 10... ). Medie de admitere la liceu este 9, 22. Dar lasati-ma pe mine, voi? Apropo, unde vreti sa dati?

Răspuns Câştigător
| deny1230 a răspuns:

La mate am luat 9, 00, n-am stiut la punctele c) de la subiectul.III la ambele exercitii, deci ma asteptam la nota asta big grin si la romana am luat 10 (No kidding at all) deci imi iese media de la examen 9, 50 si la impreuna cu media din cei patru ani, ma ajinge undeva la 9, 62. Tu cat ai luat? happy

9 răspunsuri:
| iSwag a răspuns:

9,55 - romana;
10 - mate;

| Anca2999 a răspuns:

Am luat 8.6 la romana( ceea ce e imposibil de asta o sa fac si contestatie.) si 9.75 la mate si trebuia sa iau cam 9.9 laughing dar mi-e frica sa fac contestatie ca sa nu-mi scada. Vreau la un profil unde media e 9.78, ce pot sa zic. happy straight face

| mia100خوبصورت a răspuns:

Eu am luat 8.80 la limba romana si 9, 40 la matematica...

| Valenziana a răspuns:

9,70 romana (putea fi 10 daca nu faceam atatea taieturi, ca practic de asta m-au depunctat, restul a fost tot bine) si 9, 00 mate (mi-e asa ciuda cand stiu cand puteam lua 9, 50. 10 nu ca nu faceam punctul c de la 1 corect oricum, si ala era 0, 50, dar cand stiu ca pur si simplu am uitat sa scad 35 din 50 si am si gresit la o inmultire, mi-e pur si simplu foarte ciuda). Deci pe scurt, sunt dezamagita de mine. Vreau sa dau la un liceu cu ultima medie 9, 21, bio chimie.

| Zacase explică (pentru Valenziana):

Exact acolo am gresit si eu rolling on the floor

| d0areu a răspuns:

La română am luat 9.10 și la matematică 8.80 big grin

| deny1230 a răspuns:

Acum am observat ca ai scris deja notele in intrebare laughing

| MMDani a răspuns:

S-au afisat pe EDU.RO: Le gasiti aici notele: http://www.dcnews.ro/......78342.html

App, eu am media de 8.20.

| Snitel03 a răspuns:

9,60 romana si 9, 20 mate