| sergiuxl a întrebat:

Un fost coleg a ramas anul trecut repetent in a 9a, si acum la inceputu liceului cica si.a cerut transfer in clasa a 10a de la alt liceu, ca si cum nu s.ar fii intamplat nimic. A dus dosarul de la primul liceu la cel nou. si acum ii in a 10a. Se poate asa ceva straight face?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca este adevarat. Poate nu a ramas repetent, altfel nu putea intra in cl. a X-a, noul liceu cerea situatia scolara (foaia matricola) si se vedea ca este repetent. Numai bine!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Nu se poate, in dosarul dus acolo se afla situatia scolara din anul precedent....deci apare ca fiind repetent!