| DannyEscapes a întrebat:

Salut! Urmează să mă mut la liceul Dante Alighieri din București! Este o școală bună? Cum sunt profesorii, copiii și cum este la filologie?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Așa ș-așa, se intră cu șase și ceva dar la bac promovează 87%

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Intrebarea ta nu are nici o relevanta, fiindca profesorii sunt la fel peste tot, depinzadn doar de comportamnetul si perceptia ta: foarte rai pentru copii care sunt puturosi si nu invata, si extrem de buni si cumsecade pentru elevi buni si silitori.

Cat despre copii...ca peste tot in toata lumea, adolescentii nu sunt diferiti, inaltalnindu-se toate titpurile de copii: destepti, prosti, puturosi, smecheri, golanasi, bully samd.