| Andrei_Nicola_1990 a întrebat:

Urmează să trec în clasa a 7-a. Dacă aș vrea să promovez doi ani de studiu într-unul ce se întâmplă cu examenul de capacitate?

Răspuns Câştigător
| ChristianKalman a răspuns:

Bună! Se pot face doi ani într-unul singur doar în clasele a II-a și a III-a, a VI-a și a VII-a, a X-a și a XI-a. Deci examenul național îl vei da, următoarea șansă e pentru liceu. Baftă!

| Andrei_Nicola_1990 explică (pentru ChristianKalman):

Mersi. Dar poți să mi zici unde găsesc variante de test și cui să mă adresez?

| ChristianKalman a răspuns (pentru Andrei_Nicola_1990):

Oldsite.edu.ro/index.php?module=uploads&func=download&fileId=14210 acesta este link-ul de download pentru metodologie. Baftă!

3 răspunsuri:
| isachioaiarzv a răspuns:

Dar daca vrei sa faci acest lucru trebuie sa te ganesti bine pentru ca examenul de capacitate il vei da la sfarsitul anul scolar.