| Cosminel1192 a întrebat:

Voi cum ati invatat engleza?
Daca anul trecut am prins cat de cat,si la scoala cel putin ma descurcam,anul acesta am uitat tot,absolut tot.
Nu vreau sa invat engleza neaparat pentru scoala,vreau sa o invat pentru mine, pentru a ma ajuta pe viitor.

2 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Te uiti la filme, la anime, vorbesti cu strainii pe chaturi.

| MeMe123 a răspuns:

Daca nu faci reading si speaking pentru a-ti aduce aminte normal ca uiti. Citeste texte in engleza si incearca sa le traduci fara google translate ci cu dictionarul in fata. Roaga pe cineva din familie sa vorbeasca cu tine in engleza. I-ati acele carti+cd pentru invatat. Eu am invatat din jocuri ...si a inceput sa imi placa pana cand mi-am achizitionat acele carti+cd pe care le gasesti peste tot (librarii sau chioscuri de presa) din care am facut exercitii si tot felul de exemple.