| Aerlor a întrebat:

Salut, vreau sa dau la profil de stiinte ale naturii la liceu dar nu prea le am cu fizica. E grea materia de a 9 a? Sa mi fac griji?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Alege un profil de liceu care te pregateste pentru a avea o profesie si o cariera in viitor!
Stiintele naturii nu este un profil cu prea multe optiuni...

Ce ti-ar place sa profesezi in urmatorii 40 de ani, dupa ce termini liceul?
Ce te-ai vedea facand cu placere pe o perioada forate lunga de ani?

| Catrice a răspuns:

Dacă îți faci griji numai pentru materia de a 9a...îmi pare rău.

| ReddY25 a răspuns:

E greu la toate, dar eu te sfătuiesc să faci ce-ți place și rezultatele vor veni

| UserRo10 a răspuns:

Fizica se face de la 0. Optica, mecanica, termodinamica, electricitate si inca doua semestre cu ceva curent alternativ si unde. Nu trebuie sa te sperii. Toti o iau de la 0 indiferent de profil

| wpAbby a răspuns:

Materia de clasa a 5-a se preda iar (mai complex un pic) in clasa a 9-a, cea de a 6-a se preda iar in a 10-a si tot asa… Deci poti opta pentru acest profil fara sa iti faci griji pentru ca vei putea face fata daca inveti. Si da, profilul acesta iti ofera multe posibilitati in cariera!