| elenavalentina6789 a întrebat:

as vrea si eu pareri de la elevi care sunt la stiinte ale naturii. Stiu ca se face fizica, biologie si chimie in principal. Dar am o mica problema nu ma descurc la fizica, voi ce spuneti o sa am sanse sau nu. Este grea fizica? Chiar vreau sa intru la acest profil. Ma puteti ajuta va rog...

Răspuns Câştigător
| FastAndFurious a răspuns:

De multe ori intelegerea unei materii e legata si de profesor. Cum te-ai descris se pare ca tot stiintele naturii iti este cel mai potrivit profil. Poate ai sansa unui profesor potrivit la fizica ( sau mai putin pretentios) si atunci nu vor fi probleme.

8 răspunsuri:
| FastAndFurious a răspuns:

De ce vrei sa faci profilul asta? Ca sa urmezi biologia sau medicina? ( pentru ca fizica e destul de grea in liceu, mai ales daca nu-ti place)
Daca vrei biologia, e ok chiar daca nu stralucesti la fizica.
Daca vrei medicina vei avea si in timpul facultatii destule materii care presupun cunostinte din fizica.
Depinde si ce fel de liceu alegi, daca e unul de top o sa fie cam crunt.

| elenavalentina6789 explică (pentru FastAndFurious):

Nu stiu exact de ce vreau sa urmez acest profil dar imi place foarte mult chimia si nici la biologie nu stau rau si am auzit ca aici nu prea se fac limbi straine si nici la astea nu ma descurc, de fapt nu imi plac deloc.

| FastAndFurious a răspuns (pentru elenavalentina6789):

De multe ori intelegerea unei materii e legata si de profesor. Cum te-ai descris se pare ca tot stiintele naturii iti este cel mai potrivit profil. Poate ai sansa unui profesor potrivit la fizica ( sau mai putin pretentios) si atunci nu vor fi probleme.

| baiatbunn a răspuns:

Ce sa iti zic? Eu am fost la bio chimie, nu ma descurcam nici cu fizica, nici cu chimia, nici cu biologia laughing eram lemn tanase la toate dar am trecut cu brio! Mai mult de atat nu am ce sa iti zic!

| Adelyna987 a răspuns:

Pai daca nu o ai cu fizoca nu te duce la acel profil crezi ca o sa fie ca la generala nimeni interesat de ce se intampla alege si tu stiinte sociale sau clasele de romana-eng, romana-franceza

| DodyQkz a răspuns:

Bai daca inveti bine o sa ai sanse. Daca nu le ai deloc cu fizica fa si tu niste pregatire sa gata.

| DodyQkz a răspuns (pentru DodyQkz):

Si*

| elenavalentina6789 explică (pentru DodyQkz):

Pana la urma daca este nevoie o sa fac si pregatire, dar poate o sa ma razgandesc si poate o sa aleg alt profil cine stie.