| eumisu a întrebat:

Vreau sa intru la facultatea de Geografie Iasi. Am vazut ca taxa e acceptabila ( 2800 lei pe an ), insa intrebarea mea e alta, daca intru la facultate cu taxa,dupa un an pot intra la buget daca am medie mare? Mai exact ce medie trebuie. M-am uitat pe site-ul lor, dar nu am gasit nimic legat de framantarea mea.Multumesc big grin

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, poţi trece şi la buget dacă ai medie corespunzătoare!
Media diferă de la an la an şi depinde de media celorlalţi studenţi, de creditele contractate/realizate, etc.

Toate cele bune.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Repartizarea se face semestrial (cel putin asa stiam eu, poate s au mai modificat lucrurile). Media depinde de ce a restului studentilor.