| Akolitza a întrebat:

Salut, vreau sa ma inscriu la o scoala pentru calificare profesionala mecanic auto intretinere si reparatii, GPS Master se numeste aceasta scoala, ce parere aveti despre aceasta scoala si daca chiar se invata meserie la scoala aceasta? Tin sa mentionez ca am terminat 10 clase (invatamant obligatoriu) si vreau sa ma axez pe obtinerea certificatului de calificare si dupa sa imi termin si studiile.

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Se invata oriunde orice daca iti place si iti dai interesul. La scoli de regula se invata notiuni generale, se face un pic de practica etc. Important e ca intri in domeniu, ai sprijin de la profesori pentru ca nu vad pe ala care sa vada elev interesat si sa nu-l sprijine. Care vrea sa foloseasca timpul bine se duce in servisuri si se face ucenic voluntar pe langa mecanici. Din nici o scoala nu iese nimeni decat cu diploma nu mare meserias ca nu e timp, trasul cu pusca se invata in razboi.