| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu ce ore fac la Protectia Mediului Colegiul Tehnic Forstier? Si as vrea sa stiu cu ce -ar ajuta in viata, adica unde as putea sa ma angajez si ce as avea de lucrat la domeniul respectiv?big grin

1 răspuns:
| sirina281 a răspuns:

In viata te ar ajuta doar daca ai face si o facultate in domeniu. Apoi, sanse de angajare sunt multe. Poti aplica la Garda de Mediu, Agentia de Mediu, Ocol Silvic, firme private, sau poti chiar tu sa-ti faci firma, la firme de salubrizare, etc. In cazul in care termini ingineria mediului mai poti sa ti gasesti si intr-un laborator. MEDIU este un domeniu vast( APA, AER, SOL) cam tot ce tine de acestea ar putea fi un loc de munca.