| Andrei_Vlad_2002 a întrebat:

Vreau un referat cu "Aparitia vietii pe Terra".Dau funda la cel mai bun!

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Eu nu știu prea bine Biblia ( sincer să fiu, detest această scriere) dar din cît am citit și eu puțin, pe la începuturile sale, primul om, Adam, s-a născut în Rai. Apoi consoarta.
Mai erau ( tot acolo ) și animale. Și fructe ( și astea sunt viață). De exemplu acel șarpe care a ademenit-o pe Eva să culeagă din fructul oprit.
Apoi cei doi au fost izgoniți pe pămînt.
Cum au ajuns cei doi din Rai pînă pe Pămînt,( adică în ce fel s-au teleportat) la fel și animalele, și plantele, și apele, asta nu știu dacă scrie în Biblie.
Sănătate!

Întrebări recente