| DarkNayker a întrebat:

Salut, vroiam sa stiu cand se incheie mediile pe primul semestru si daca se inchide scoala vineri,am auzit doua variante,una fiind ca cica a vazut unu la televizor ca ministerul a decis sa nu se mai vina Vineri la scoala,iar mediile for fii incheiate pe semestrul al doilea. A doua varianta este ca s-a incheiat deja toate mediile de joi, zii, in care nu m-am dus confused.

Răspuns Câştigător
| JustHappiness a răspuns:

Bună!

Stai liniştit, ministerul a decis să stăm şi azi acasă şi mediile se vor încheia în prima săptămână de şcoală din semestrul II.

Pa!

8 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Depinde de școală.
De exemplu, în liceul meu mediile deja au fost încheiate de joi, iar astăzi nu a fost obligatoriu să mai mergem la școală. Înțelegi?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Încheierea situaţiei şcolare se face în primele 1-2 săptămâni de la începutul semestrului 2!

"Acolo unde situaţia şcolară pentru semestrul I nu a putut fi încheiată, ea va fi rezolvată în momentul în care elevii vor reveni la cursuri, în semestrul al II-lea. Acesta va începe pe 10 februarie, după ce, în intervalul 1 - 9 februarie, elevii se vor afla în vacanţă.

BIROUL DE PRESĂ " - SURSA :
http://edu.ro/index.php/pressrel/20969

Toate cele bune.

| ElenaSA a răspuns:

Hm.Raspunsul este variat in functie de scoala. Ce a decis ministerul se aplica in unele scoli.In altele mediile s-au incheiat.

| djfreesh a răspuns:

Vacanta semestrial va fi, iar mediile se vor incheia pana vineri in prima saptamana dupa vacanta!

| djfreesh a răspuns:

Aceasta optiune cu incheierea in prima saptamana este doar pentru unitatile de invatamanat unde nu s-au putut incheia pana azi!

| alinxs a răspuns:

Da ministru a decis ca azi sa stam acasa si mediile le va incheia in prima saptamana din semestrul al 2 funda?

| DarkNayker explică (pentru alinxs):

Nu stiu de ce nu merge sa-ti dau funda... confused

| curiosu1095 a răspuns:

Ministerul a decis să stăm şi azi acasă şi mediile se vor încheia în prima săptămână de şcoală din semestrul II. Mult succes!