| Rapaila_Aurelian_1999 a întrebat:

Am mâine examenul de capacitate la limba romana, ce pot sa fac sa rețin mai ușor si mai repede datele? Va mulțumesc! Fundă

Răspuns Câştigător
| Dacau_Vlad_2001 a răspuns:

Ca sa retii mai repede si bine bea o cana cu lapte si mananca o ciocolata deoarece aceste doua alimente calmeaza creierul si ii te face mai atenta si o sa-ti fie mai usor la examen.Succes :*

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Astăzi întrebi? De ce n-ai întrebat poimîine?

| SomeRomanianGuy a răspuns:

Eh, daca lasi totul pe ultima zi, poti sa incerci tu si mama trucurilor ca n-o sa poti retine tot ce ai avut de invatat.
Eventual sa inveti o anumita opera la perfectie, iar diseara cu plecaciuni, matanii si rugaciuni sa ai norocul ca maine sa-ti pice ceea ce ai invatat happy

| XxXxXDavidFotbalistulXxXxX a răspuns:

Nici cum, eu ascult de exemplu Study Music Alpha Waves: Relaxing Studying Music, Brain Power, Focus Concentration Music pe youtube, e linistitor, ar cam fii trebuit sa le inveti deja de sapt. trecuta acuma is putine slabe sa le retii pe toate, uitate in special peste miorita si genul dramatic. Succes si sper sa iei o nota cat mai mare.

| adelinutza14 a răspuns:

Pai mananca ceva dulce nu stiu orice! si mai ia o pauza dupa ce repeti!