| Pupiciy a întrebat:

Peste aproape o luna am examenul de capacitate, si nu stiu cum pot sa invat mai repede(sa retin mai repede ceea ce invat) Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| EssTerra01 a răspuns:

Atunci cand inveti mintea ta trebuie sa fie limpede.Sa nu fii stresata sau sa te gandesti la altceva. Inchizi tot:telefon, laptop, tv, totul. Te concentrezi asupra lectiilor, le citesti de cateva ori si apoi notezi ce ai retinut. Dupa aceea inveti ce nu ai retinut si voila! Pe parcurs ce inveti poti manca ceva ciocolata amara sau yoghurt.
Eu asa fac happy
Funda? puppy dog eyes happy