| Mihai_6625 a întrebat:

Am nevoie de ajutor in privinta alegerii profilului la facultate. Eu vreau sa ma duc la Universitatea De Stiinte Agricole Iasi, dar nu stiu ce sa aleg :
1)agronomie
2)inginerie economica in agricultura

Ce presupune fiecare din cele doua? Ce ar fi mai indicat sa aleg?

Tin sa mentionez ca sunt in clasa a 11 a unui liceu economic (cel mai bun liceu economic din iasi, Colegiul Economic Administrativ Iasi).
Stiu ca abia la anul am admiterea la facultate, dar mereu mi-a placut sa fiu un tip prevazator. Si apropo, ma pot inscrie la 2 profile deodata?

Va multumesc!

1 răspuns:
| MMihai a răspuns:

Fă o plimbare, cu o ciocolată, la facultatea respectivă și vorbește cu secretara.