| Bladex5 a întrebat:

Salutare am nevoie de o carte pentru biologie sa invat pentru bac si am gasit una dar nu stiu daca e buna, daca stie cineva o carte pentru bac biologie vegetala si animala lasati link-ul cu cartea de unde o pot comanda in comentari, Apreciez ajutorul!
Asta este cartea gasita de mine : http://www.libris.ro/AfiseazaProdus.jsp?pr_id=943210

Răspuns Câştigător
| Padure_Petronela_Roxana_1995 a răspuns:

Uite din cartea asta au dat colegii mei bacalauretul are si teste si ai si de unde invata este foarte buna http://www.librarie.net/......lina-Badiu iar eu am dat bacalaureatul din biologia de 11-12 si am facut din cartea asta http://www.librarie.net/......lina-Badiu si am absolvit cu note mari

| Bladex5 explică (pentru Padure_Petronela_Roxana_1995):

Cartea care mi-ai recomandato pot sa invat din ea fara un profesor sau necesita si un profesor ca sa o inteleg?
Eu dau doar din biologie vegetala si animala si mai primesc ceva intrebari despre corpul uman.

| Padure_Petronela_Roxana_1995 a răspuns (pentru Bladex5):

Cartea e destul de explicată si are si o grămadă de teste iar ceea ce nu poti sa înțelegi sunt unii termeni biologici care se folosesc, iar aceia poti sa ii cauti in dex, dar cartea are si foarte multe teste si are si raspunsurile la sfarsitul cartii la fel si eseurile care trebuie sa le scrii la subiectul 3, se intelege ce scrie in carte si se poate invata linistit din ea

| Bladex5 explică (pentru Padure_Petronela_Roxana_1995):

Ok mersi de recomandare! Ma pun sa comand cartea!