| eliseidaniel13 a întrebat:

Salutare, am o întrebare, sunt în clasa a 9-a și Vreau să mă mut la un liceu de Mate-Info, cand am dat EV. am luat nota 2, nu știu cat. Că nu m-a interesat atunci, din octombrie-noiembrie vreau sa dau la Facultatea de Fizică și la mecatronica, pentru ca imi place foarte mult! Deja invat programare, Acum vreau sa ma mut la alt liceu de mate-info (Sunt la profesionala acum) Maxim pana in Clasa a 10-a aș vrea sa ma mut, deja ma pregatesc cu meditatiile, Ce o sa imi ceara cand ma inscriu? diferente sau ce? și daca da în ce consta aceste diferentele?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te poti inscrie/transfera numai la vara, cand vei intra numai la un liceu seral, fiindca la zi nu se mai poate.
Nu cred ca este nevoie sa dai diferenta de materii, ca tu vi la de la profesionala si intri la liceu crurs seral, deoarecela zi este imposibil sa mai poti intra acum.

| helpforyou a răspuns:

Trebuie sa intrebi la secretariatul liceului unde vrei sa mergi.

| 99290 a răspuns:

Felicităriii!

| GoIT a răspuns:

Vă pot oferi o alternativă! Există o companie care predă IT de la zero. Se numește GoIT - https://goit.global/ro/. Ei oferă cursuri gratuite în care vei învăța elementele de bază și vei putea deja să-ți faci primele proiecte pentru care vei fi plătit cu bani reali. Dacă sunteți interesat, atunci accesați site-ul specificat și începeți să învățați. Vă mulțumim pentru atenție!)