| Mihaelaaaa a întrebat:

Salutare! Am o nelămurire. Sunt în anul întâi de complementar, din cauză că am o restanță. Ideea este că eu am plecat să lucrez în străinătate și nu pot veni în țară să dau examenul. Pe site-ul facultății scrie că pot să mă înscriu în an complementar maxim 2 ani, cu condiția să mă înscriu în fiecare an. Întrebarea este dacă nu mă mai înscriu în anul 2 de complementar mai pot să mă înscriu altă dată? Iar dacă în acești 2 ani tot nu iau examenul ce se poate întâmpla după, îl mai pot da cumva? Deslușiți-mă și pe mine.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te duci la secretariatul scolii sa te deslușeasca ei noi nu stim legea învățămîntului asa cum o stiu directorii de scoli si facultăti.

| Mihaelaaaa explică:

Am uitat să precizez că restanța este din anul 1. În total am făcut 3 ani