| anonim_4396 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă nu iei examenul nici in restanta?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Il dai in urmatoarea sesiune de restante ori in toamna. Trebuie sa-l dai pana-l iei, de la un moment dat, a 2-a sau a 3-a prezentare platesti restantele.

| Bondarel99 a răspuns:

Il dai anul viitor si trebuie sa il platesti.
Sunt unele facultati (putine) care nu te lasa sa treci anul cu o restanta, dar majoritatea cer sa ai doar minimul de credite fara sa ii intereseze ce restante ai.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Il dai in reexaminari. mai toate facultatile au acesta sesiune de rere uri.

Daca nu iei nici atunci repeti obiectul

| Felys a răspuns:

Dai in urmatorul an daca ai suficiente puncte acumulate si treci anul

| DeDeDeeaSweety a răspuns:

Totul depinde de facultate. Fiecare facultate are regulile ei.
De obicei la academia de politie, mai ai o sansa in re-re, daca nici acolo nu il iei, repeti anul. La academia de politie nu te lasa sa treci in anul urmator cu examen picat
Alte facultati te lasa cu un anumit numar de examene picate.

| aandrei1312 a răspuns:

Nimic. Daca-l pici, il dai anul urmator

| MATEIALEXANDRUEMANUEL a răspuns:

Rămâi repetent.