| silviutzu17 a întrebat:

Salutare. Am si eu o intrebare legata de programarea in C++. Vineri am restanta la programare si vreau sa stiu cand se foloseste compunerea claselor si cand se foloseste mostenirea claselor.
Multumesc happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine te lasi de facultatea aia. Nu caut sa te demoralizez, dar si daca ai cauta pe Google fix acesti termeni tot ai gasi material cacalau (sa nu mai zic in engleza daca te uiti dupa "inheritance" sau "composition" sau "polymorphism" si "encapsulation").
Si in materialele de curs de OOP trebuie sigur sa ai asemenea notiuni explicate.