| anonim_4396 a întrebat:

Anul asta trec pe clasa a 8-a si vreau sa spun ca am terminat la romana pe sem 1, sem 2 si gen media 6, la matematica sem 1 media 7, sem 2 media 8 si gen 7.50. Vreau sa stiu daca pot sa recuperez la aceste 2 materii esentialul, adica, se vor face recapitulari la o parte din ceea ce am invatat in a 7-a? Doresc sa intru la matematica informatica big grin nu e problema matematica, problema e ca nu invat si ca pierd, in teza am luat 8.50. Deci mai este o speranta sa recapitulez esentialul la aceste 2 materii in clasa a 8-a?

P.S: scuzati-ma daca am gresit categoria. tongue

Răspuns Câştigător
| Anooonimmm21 a răspuns:

Eu zic ca poti sa recuperezi, dar nu de 10. Spre exemplu, eu am terminat anul acesta clasa a8a si aveam media 6 la matematica si fara meditatii am luat 9 in examen. Apuca-te de invatat ceea ce stii ca nu stapanesti de unul singur, fara sa te gandesti ca poate recapitulati la scoala sau nu

2 răspunsuri:
| PIPER23 a răspuns:

Motiveaza'te sa inveti, si sunt sigur ca poti recupera!

| SpreBalcani a răspuns:

La simulare din iarna-primavara am luat 7.5 la ambele si in examne am luat 9+ la ambele. Trebuie sa recapitulezi totul cam cu 3 luni inainte si sa nu te lasi pe tanjala in decursul anului ca sa nu pierzi din materie