| Alecsandros a întrebat:

As dori sa stiu si eu o informatie referitoare la admiterea la facultate...
In cazul in care nu intrii pe un loc la buget, la zi, si vrei totusi sa intrii la aceeasi specializare, dar la ID(invatamant distanta, "fara frecventa") desi sunt si locuri la zi la taxa, cum procedezi? trebuie doua dosare de admitere sau este suficient unul?
Va multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ID si FR sunt diferite de locurile la taxa incluse in program. Aceste locuri sunt mentionate separata, nu intra la aceeasi categorie cu cele cu taxa. Trebuie sa te interesezi daca au locuri la ID/FR la specializarea la care vrei tu.

| Alecsandros explică (pentru anonim_4396):

Acea facultate are locuri atat la zi, cat si la ID...numai ca as vrea, daca nu intru la buget, la ID(or nu la taxa, la zi), insa nu stiu daca se poate...
mersi pentru raspunshappy