| Catluamlaevaluareanationala657 a întrebat:

Daca am lasat la Evaluarea Nationala cateva puncte mici, gen din greseala, se considera semn sau ceva? Daca da, mi se va anula lucrarea?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde cat de mici si pe unde. Daca se vede ca sunt puncte din greseala nu cred. Depinde mult de comisie. Eu zic ca nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate considera semne. Acum depinde de comisia de evaluare.

| T2LS a răspuns:

Nu, probabil nu.

| Tudor123123 a răspuns:

Chestia asta cu ''semn distinctiv'' este o prostie, la a 2 a compunere, eu pot sa folosesc un nume diferit gen Andy, Tudorica si 100% nu o sa le mai foloseasca nimeni.Sunt numeroase metode prin care poti sa iti faci o lucrare diferita, nu numai prin intermediul punctelor, a sersaturilor etc. Ce vreau sa spun este ca in Romania este un ***'t, daca chiar vreau sa imi fac o lucrare diferita pentru a fii recunoscuta de un evaluator sau cine o fi, o pot face prin numeroase metode care nu sunt considerate semn distinctiv.

| SB_Seby_1994 a răspuns:

Depinde