| FLlorin8888 a întrebat:

Salutare. Dacă la bac am luat la doua materii peste 6 si la mate am luat 5 si nu o iesit media 6 generală. Vara viitoare trebuie sa dau iar la toate?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este obligatoriu sa sustii bacalaureatul la toate, ramane la alegerea ta la care materie vrei sa-l sustii, in asa fel incat media se fie de cel putin 6. In cererea de inscriere vei specifica materiile la care doresti sa-ti fie recunoscute notele din ultima sesiune.