| Gabriel2424 a întrebat:

Salut, de exemplu daca am dat in vara trecuta bacul si vreau sa dau anul asta in toamna si am luat 5.50 romana, la mate 4 si la biologie 5.70 sa zicem pot cere echivalarea la biologie sau romana si sa dau decat la 2 materii, de exemplu la romana si mate sau biologie si mate, cu garantia ca din cele 2 materii sa am media generala peste 6?
De exemplu sa dau la romana si mate si sa iau 7 la mate si 8 la romana si sa am la biologie din vara trecuta nota 5.70 merge chiar daca a fost anul trecut in vara?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este obligatoriu sa sustii examenul doar la matematica si in rest il poti sustine si la celelalte 2 materii, numai la una sau chiar la nici una.
In cererea de inscriere vei specifica expres materia/materiile la care soliciti sa-ti fie recunoscuta nota/notele.

| Frank51 a răspuns:

Ce e asa complicat? Nota minima de promovare a unui examen este 5, tu n-ai promovat la mate, deci acel examen este obligatoriu. La celelalte 2 dai doar dacă vrei mărire, sau nu crezi că îți iese media doar dând la mate.