| andrei056 a întrebat:

Dau bacul la biologie anul asta la /anatomie si fiziologie umana genetica si ecologie/ si as dori sa stiu cum se rezolva problemele de la aceste ramuri? Ce capitole se invata sau din ce capitole se dau problemele? Sunt grele sau usoare?

1 răspuns:
| Lioana a răspuns:

Intra pe site-ul http://subiecte.edu.ro/2018/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/
Acolo vei gasi subiectele care s-au dat la Bac anul acesta la toate materiile. Iti vei da seama singur cam ce se da si cum arata foaia de examen. Iti poți chiar calcula nota daca incerci sa le rezolvi pentru ca se da si baremul.