| dbem a întrebat:

Salutare doresc sa stiu care este ordinea marimilor (inaltime, lungime, latime) unui produs, de exemplu carte

Răspuns Câştigător
| LittleHobbitLover a răspuns:

Lungime, lățime și apoi înălțime.
Numai bine!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu este o regula pentru ordinea dimensiunilor in descrierea unui produs --- unii producatori indica intai lungimea, apoi latimea si la sfarsit, inaltimea. Altii explica ordinea dimensiunilor, altii te lasa sa o ghicesti.

| Northern a răspuns:

Salut! Nu exista o ordine propriu-zisa, insa in majoriteatea cartilor de mate sunt in urm. ordine : Lungimea, latimea, inaltimea(h).Le poti intalni in mai multe forme, de exemplu daca iti cere volumul unui corp n-ai nevoie sa stii ordinea marimilor (inmultirea e comutativa).O zi buna!