| TipulCyborg a întrebat:

Salutare. Este cineva care poate sa imi zica cam cum sta treaba la Facultatea de Geografie din Cluj-Napoca? Sunt curios cum sunt studenții, profesorii, daca se face practica serioasa etc. Per total e solicitanta facultatea, sunt materii grele? Mulțumesc

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intrebarea ta este fara sens!
Daca intrebi un student foarte bun iti va spune ca profesorii sunt lapte si miere si colegii la fel.
Daca intrebi un student prost, sau chiulangiu, iti va spune ca profesorii sunt rai si ca-l vaneaza ca sa-i puna note mici, iar colegii sunt uraciosi ca nu vor sa-i dea sa copie.
Asadar intrebarea ta nu face sens, fiindca oamenii sunt perceputi diferit peste tot, depinzand numai de tine cat de bine esti dispus sa inveti, ca profesorii sa fie foarte buni cu tine, sau foarte rai.

| Allemando a răspuns (pentru Violleta2022):

Tu ești a doua variantă, nu? laughing
"să copie"
"nu face sens" (doesn't make sense - eng. laughing )
virgulă unde nu trebuie ("foarte buni cu tine, sau foarte răi"; "prost, sau chiulangiu")

Dacă nu știi să vorbești corect, nu vorbi.

| TipulCyborg explică (pentru Violleta2022):

Înainte sa răspunzi 'fara sens' doar ca sa iti mai dea TpU ceva puncte, mai bine ai pune mana pe o carte de romana Violetta draga, cea atotștiutoare si priceputa in toate domeniile.

| TipulCyborg explică (pentru Allemando):

Mi ai luat cuvintele din gura laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru TipulCyborg):

Vai de capusorul tau!
Daca ai ajuns la anii astia si intrebi ca la gradinita, ai tu chef de facultate, cum am eu chef de parastas!

| LordCristobal a răspuns:

Nu știu prea multe dar îți spun ce am auzit.
Facultea e frumoasa pentru că se organizează foarte multe excursii frumoase.