| Steregoi a întrebat:

Astronautii imbatranesc mai repede. Asadar predictiile vietii in spatiu, cu viteze mai mari, sunt gresite. Omul nu a fost creat de Dumnezeu sa umble prin spatiul cosmic. Ce spuneti?

https://www.descopera.ro/......cott-kelly

15 răspunsuri:
| Octavian199 a răspuns:

Normal ca imbatranesc mai repede, fara gravitatie inima bate mai repede

| Steregoi explică (pentru Octavian199):

Omul nu va vedea niciodata mancare preparata ca pe nava Enterprise din Star Trek. happy Hristos a reusit sa faca inmultind pestii si painea. Doar Dumnezeu poate face asa ceva. Pe Ilie l-au hranit vulturii condusi de Dumnezeu. happy

| Octavian199 a răspuns (pentru Steregoi):

Dovada ceva? Ma refer la pesti inmultiti si altele.

| Steregoi explică (pentru Octavian199):

Dovada este teoretizarea buna. Credinta adevarata e teorie corecta.
Dumnezeu a prefacut-o pe sotia lui Lot in sare. Este posibil asa ceva prin punerea si luarea protonilor si neutronilor si electronilor din toti atomii ce alcatuiau trupul femeii. Stim ca atomii se diferentiaza doar prin numarul de protoni, neutroni si electroni. Dumnezeu a transformat atomii din aer in atomi ce alcatuiesc painea si pestele. La fel si cu transformarea apei in vin.

| Steregoi explică (pentru Octavian199):

Materia e imaterie concentrata.

Si iata astfel am ajuns pe primele locuri in rezultatul cautarii pe motorul de cautare Google. Daca scrii "imaterie" pe Google si dai sa caute apar imediat intrebarile mele despre imaterie pe TPU.

In dex apare doar cuvantul "imaterial". =))

https://www.wordplays.com/definition/imaterie

| Octavian199 a răspuns (pentru Steregoi):

Asta nu e dovada

| Steregoi explică (pentru Octavian199):

Energia intunecata imateriala este mai mare decat energia condensata in materie.

Fotonul apare dintr-un foton virtual. Electronul si pozitronul apare dintr-un foton cu energie-masa cat doi electroni.

Teoretizarea sau credinta apare sau este inaintea dovezilor pe care tu le cauti.

Ceea ce vrei tu adica o dovada este un mod de gandire inferior. Ateii gandesc precum animalele adica ei considera doar ce se vede ca fiind dovada. Intunericul se vede. Intunericul e imaterie.

| Octavian199 a răspuns (pentru Steregoi):

Vezi ca spatiul nu e cer, ci atmosfera.'Ploua din cer', etc.

| Steregoi explică (pentru Octavian199):

Poti interpreta cum vrei tu realitatea.

| Octavian199 a răspuns (pentru Steregoi):

Vezi ca nu stiai pana mai acum de materia intunecata.

| Steregoi explică (pentru Octavian199):

Tu nu stii de energia intunecata. rolling on the floor

| Octavian199 a răspuns (pentru Steregoi):

Nu sunt fizician.

| Steregoi explică (pentru Octavian199):

Ipocrita modestie.

| IoanWild a răspuns:

Sunt multe lucruri dovedite dar si multe ascunse de public. La populatie apare ultima data informatiile. Omul a fost creat sa fie ispitit si sa culeaga panselute. Sa se supuna si sa supravietuiasca prin mijloace diverse. Nu se stie ce se mai descopera. Esti ceea ce mananci.

| Steregoi explică (pentru IoanWild):

Omul nu a fost creat ca sa fie ispitit. Ispita despre care vorbesti a fost o ocazie oferita de Dumnezeu omului de a arata respect pentru Dumnezeu. Omul nu a fost creat ca sa se supuna Lui Dumnezeu ci ca sa fie rational si sa inteleaga dreptul si superioritatea lui Dumnezeu. Cei ca tine se supun unor oameni muritori ceea ce este josnic si umilitor. Iar partea cu supravietuirea, aceasta este rezultatul alegerii proaste a raului pe langa bine.