| AdySmarty a întrebat:

Salutare. In legatura cu media la purtare diriginta mea vrea sa-mi scada 2 puncte la purtare deoarece la bal am luat o sticla de jack de pe masa profesorilor, evident tot ce tinea de bautura, mancare noi am platit tot.M-am gandit la o optiune sa ma mut la alt liceu pentru a nu mi se scadea nota la purtare. Vreau parerile voastre multumesc anticipat

7 răspunsuri:
| sweetheart16 a răspuns:

Nu este nevoie să te muţi la alt liceu. Poţi rămâne tot acolo, dar în altă clasă, asta dacă eşti sigură că diriga ta vorbeşte serios. Adică, hai, sunt sigură că nu eşti prima care face aşa ceva. Succes oricum!

| Sinedos a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa te multi la alt liceu poti foarte bine sa te duci cu un buchet de flori si o ciocolata la diriginta ta si sa o rugi frumos sa nu iti scada cele 2 puncte la purtare, sunt sigur ca se va razgandi!

| AdySmarty explică (pentru Sinedos):

E genul de diriginta care nu sta la vorba cu persoanele care le detesta

| Sinedos a răspuns (pentru AdySmarty):

Poti sa ii promiti ca vei deveni un elev mai constiincios sau daca nu lasa sa iti scada nute va afecta cu nimic pe viitor, crede-ma!

| Sinedos a răspuns (pentru AdySmarty):

Crede-ma ca nu te va afecta cu nimic cele 2 puncte pe viitor!

| AdySmarty explică (pentru Sinedos):

Ma afecteaza si un punt in minus la nota la purtare dar sa mai zicem de 2

| AdySmarty explică (pentru AdySmarty):

Nu pot sa ma angajez in cadru MAI daca am un punct scazut in toti anii de invatamant