| anonim_4396 a întrebat:

Ajunsi in clasa a 8-a, colegii mei inca mai au minte de copil de clasa a 5-a. Astazi la o ora, baietii au facut o mare prostie chiar daca diriginta a spus sa nu mai faca prostii ca le scade media la purtare si nu e bine pentru a intra la un liceu bun. Eu si cu inca alte colege i-am spus dirigintei despre cele intintamplate si a spus (diriga) ca o sa le scada nota la purtare. Eu ma simt putin vinovata ca i-am "parat" si ca o sa li se scada puncte la purtare. Prietena mea i-avertizat dinainte ca o sa ii dea de gol dar ei nu au ascultat-o.
Dati-mi niste sfaturi va rog. Ma inteleg destul de bine cu toti.
Cum ar trebui sa reactionez cand o sa ma intalnesc cu ei si o sama ia la intrebari? Astept niste sfaturi. Multumesc
P.S.: Imi pare rau daca nu e prea explicit sau nu are sens ce am scris mai sus dar sunt pe mobil si imi e mai greu.Si imi pare rau ca v-am plictisit cu romanul despre clasa mea de prosti.

2 răspunsuri:
| gabytofan a răspuns:

Te-au deranjat cu ceva? Daca nu, nu trebuia sa-i parasti pentru. ca o data lucrul facut e bun facut.

| anonim_4396 explică (pentru gabytofan):

Da m-au deranjat. Au inceput sa arunce cu vreo 10 cornuri pe minut in mine. Si i-am parat pentru ca era mai bine pentru clasa da afle de la noi decat sa afle de la profesoara si sa fim cu totii pedepsiti.