| andreisergiu123456789 a întrebat:

Salutare, profa de fizica vrea sa ma oprească sa dau bacul la materia ei, e legal poate face asta? Nu sunt preda la fizica nici ass(sunt bunicel), dar vreau sa stiu daca un profesor poate sa-mi interzică sa dau bacul la materia lui?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Legal nu este. Dar nu se mai respecta nimic in tara asta. Cand nici judecatorii nu respecta legea ce te astepti de la un profesor? Daca vor sa bage legea raspunderii judecatorilor si procurorilor, ies drogatii in strada sa-i apere. Asta-i poporul roman! Spune-i ca nu mai dai la Fizica altfel te lasa corigent. Dupa ce termini te inscrii unde vrei tu. Asa ca nu baga in seama.

| sierra1 a răspuns:

Nu poate, nu are voie - cred că îi e teamă de un eventual eșec de-al tău

| anonimg a răspuns:

Nu are voie. Ba mai mult, tu te poți transfera la un alt liceu dacă vrei, și astfel ai scăpat de ea.

| Lioana a răspuns:

Nu poate sa te opreasca sa alegi fizica dar te poate lasa corigent ca sa nu intri in BAC. Care sunt motivele ei? Ai suparat-o cu ceva? Daca da, atunci ar fi bine sa te impaci cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate să nu te bage în bac

| Dyalema a răspuns:

E ilegal ce zice ea. Tu mergi unde vrei și unde te simți mai pregătit. Însă ea ar putea să te lase corigent și atunci nu ai putea să mai dai bacul până în toamnă.